Наукові конференції, Научные конференции » Сучасність, наука, час. (18-20.11.13) » Гапонова О. Ю. СТАН ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ЗА ПРОГРАМОЮ «СХОДИНКИ ДО ІНФОРМАТИКИ»

Гапонова О. Ю. СТАН ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ЗА ПРОГРАМОЮ «СХОДИНКИ ДО ІНФОРМАТИКИ»

Категорія: Сучасність, наука, час. (18-20.11.13), Педагогіка

Гапонова Олена Юріївна

Одеський обласний інститут удосконалення вчителів

Україна,м. Одеса

СТАН ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ЗА ПРОГРАМОЮ «СХОДИНКИ ДО ІНФОРМАТИКИ»

 

В даний час спостерігається збільшення впливу медіа-технологій на людину. Особливо це сильно діє на дитину, яка з більшим задоволенням подивиться телевізор, ніж прочитає книжку. Потужний потік нової інформації, реклами із застосування комп'ютерних технологій має великий вплив на виховання дитини і його сприйняття навколишнього світу. Враховуючи сучасні реалії, учитель повинен вносити у навчальний процес нові методи подання інформації тому актуальним є підготовка фахівців готових до використання інформаційно-комунікаційних технологій у своїй професійній діяльності. Особливо на часі це питання для учителів початкової школи тому введено курс «Сходинки до інформатики».

Курс «Сходинки до інформатики» є пропедевтичним і призначений для учнів 2-4 класів. Вивчаючи його, учні оволодівають основними навичками роботи з комп’ютером, отримують уяву про його можливості, навчаються використовувати комп’ютер для складання текстів та малювання, знайомляться з поняттям алгоритму, основними алгоритмічними структурами та вчаться складати алгоритми; працюючи з навчальними комп’ютерними програмами закріплюють знання та навички, набуті при вивченні інших предметів, розвивають логічне мислення, пам’ять, увагу, просторову уяву та творчі здібності [6].

Як зазначено в пояснювальній записці до програми даного курсу, його вивчення учнями сприяє розвитку ключових компетенцій, зокрема інформаційно-комунікаційної. Тому актуальним є питання підготовки учителів початкової школи до викладання даного предмету та формування такої компетенції. Розгляд саме цього питання є метою даної статті.

Багато науковців дають різні тлумачення терміну «компетенція». Так, компетенція – це основна характеристика людини, яка може бути мотивом, рисою характеру, навичкою, уявленням про самого себе, соціальною роллю або сукупністю знань, розглядає О. Вартанова [1, с.274-276]. За тлумаченням К. Клецевої, компетенція – сукупність знань, навичок і особистих якостей, що дозволяє вирішувати певну задачу (чи сукупність завдань) [4, с. 144-151].

Інформаційно-комунікаційну компетентність, як складову ключової компетентності, науковці розуміють як здатність особистості орієнтуватися в потоці інформації, як уміння працювати з різними видами інформації, знаходити і відбирати необхідний матеріал, класифікувати його, узагальнювати, критично до нього ставитися, на основі здобутих знань вирішувати будь-яку інформаційну проблему, пов’язану з професійною діяльністю. Інформаційна компетентність є основним компонентом інформаційної культури, яка, у свою чергу, є частиною загальної культури особистості [2; 3, с. 41 – 55].

Інформаційно-комунікаційна компетентність передбачає здатність вчителя початкової школи орієнтуватися в інформаційному просторі, отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних потреб і вимог сучасного високотехнологічного суспільства. Інформаційно-комунікаційна компетентність поділяється на три основні, що відповідають окремим видам діяльності вчителів [5]: загальна; діагностична; предметно-орієнтована.

 

Повний текст за посиланням Stattya_Gaponova.doc [174 Kb] (cкачиваний: 4)

 

 

 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Коментар:
Введите код: *

Карта сайту

^