Ярошевська Ю. С. УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТОМ РОЗШИРЕННЯ ДІАЛІЗНОГО МЕДИЧНОГО ЦЕНТРУ «ФРЕЗЕНІУС» У М. ЧЕРКАСИ

Ярошевська Ю. С.

Черкаський державний технологічний університет, Україна, Черкаси

УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТОМ РОЗШИРЕННЯ ДІАЛІЗНОГО МЕДИЧНОГО ЦЕНТРУ «ФРЕЗЕНІУС» У М. ЧЕРКАСИ

 

Компанія «Fresenius» - всесвітня компанія в сфері охорони здоров‘я, яка виробляє продукти для діалізу, а також забезпечує їх обслуговування, в тому числі забезпечує обслуговування пацієнтів вдома. Компанія складається з чотирьох частин: Fresenius Medical Care, Fresenius Kabi, Fresenius Helios, Fresenius Vamed. [1]

Fresenius Medical Care є провідним постачальником продуктів і послуг для пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю. Має свою мережу з 3225 Діалізних медичних центрів по всьому світу (Північна Америка, Латинська Америка, Азіатсько-Тихоокеанський регіон та Африка). Станом на 30 вересня 2013 року в клініках Fresenius Medical Care лікується 265824 пацієнта по всьому світу. [2]

За статистикою, 7% населення мають ознаки хронічної хвороби нирок (ХХН). На V-й стадії її розвитку пацієнти потребують замісної ниркової терапії, яка на сучасному етапі передбачає різні комбінації її методів — гемодіалізу, перитонеального діалізу або трансплантації нирки. Якщо у Фінляндії основним видом замісної терапії стала трансплантація нирки, то в Україні, де кількість подібних операцій мізерна, основним методом був, є і ще довгий час залишатиметься гемодіаліз.

При належному його виконанні і повному медикаментозному забезпеченні такі хворі зберігають прийнятну якість життя, включаючи працездатність. У розвинених країнах інтегроване лікування дає змогу продовжити життя хворим з недіабетичним ураженням нирок у середньому на 20-25 років, з діабетичним — на 12-15. Середній вік пацієнтів на діалізі в Європі — 64 роки, до 20% таких хворих мають вік понад 75 років. Середній вік пацієнта на діалізі в Україні — лише 42 роки. Більше того — для українських громадян цей вид медичної допомоги є малодоступним.

Станом на 2009 рік в Україні лише 600 хворих лікуються перитонеальним діалізом (ПД), 550 осіб живуть з трансплантованою ниркою. Близько 3,5 тисяч хворих лікуються методом гемодіалізу (ГД), і це лише 15-20% від усіх пацієнтів, які потребують такого лікування. Для тих, хто не потрапив у цю статистику, ситуація катастрофічна. Щорічно в Україні потребує гемодіалізу приблизно 5 тисяч нових пацієнтів (100-120 на 1 млн. населення).

Останнім часом в організації спеціалізованої медичної допомоги хворим нефрологічного профілю з'явилися помітні зрушення. По-перше, були створені регіональні реєстри та Національний реєстр хворих на хронічну хворобу нирок. На сьогодні він налічує 450 тис. хворих на ХХН, хоча ця цифра не є точною — багато хворих залишаються поза обліком через недостатнє виявлення. Водночас цей реєстр — єдиний із створених в Україні, дані якого увійшли до відповідного Європейського реєстру.

Найкраще організовано забезпечення на Івано-Франківщині , тоді як на Луганщині лише 1 центр. Показник якості лікування залежить від того, чи забезпечують пацієнтів еритропоетинами, фосфатзв'язуючими препаратами (як це передбачено європейськими стандартами) і т. п. На сьогодні майже половина хворих, що перебувають на гемодіалізі, вимушені купувати ці ліки за власний рахунок.

Водночас обласні, міські та їхні сателітні центри гемодіалізу переповнені, й не в змозі задовольнити існуючу потребу в діалізній терапії. Часто не вистачає фінансування, але ще частіше - необхідного і якісного обладнання для проведення таких процедур, а також спеціалістів.

Компанія Fresenius Medical Care має пропозицію щодо побудови діалізних медичних центрів та повного забезпечення устаткуванням та розхідними матеріалами для гемодіалізу в Україні. На даний час вже введено в експлуатацію 2 таких центри в Україні. Ці центри розташовані в м. Чернігові та в м. Черкаси.

Позитивні результати відкриття діалізних медичних центрів:

- завдяки передачі сучасних знань і технологій медичні фахівці в Україні і її регіонах, нарівні з європейськими колегами, стають володарями необхідних знань і кваліфікації;

- хворі з ХНН одержать лікування із застосуванням новітніх технологій;

- позитивний вплив на соціальну ситуацію;

- залучення іноземних інвестицій компанії Fresenius Medical Care у інфраструктуру і устаткування - це раціональне використання бюджетних коштів;

- скорочення витрат та планові постачання устаткування і витратного матеріалу;

- скорочення додаткових витрат завдяки своєчасному та адекватному лікуванню;

- повний контроль за якістю лікування.

Враховуючи специфічність пацієнтів, компанія Fresenius Medical Care звертає особливу увагу на планування діалізних центрів, прагнучи створити відповідну комфортну обстановку для проведення замісної ниркової терапії під час планування і будівництва діалізних медичних центрів.

Крім власне лікування, забезпечується високий рівень комфорту для пацієнтів, ефективну організацію роботи і використання ресурсів. Основні ідеї по реалізації всіх цілей, що перелічені вище, викладені у внутрішньому керівництві «Діалізні Центри Fresenius Medical Care: Архітектура, Інфраструктура і Устаткування». Важливо відзначити динамічну природу цього керівництва - воно призначене для постійного вдосконалення стандартів, заснованого на досвіді проектів, реалізованих Компанією Fresenius Medical Care у різних країнах по всьому світу. [1]

Особливу увагу необхідно звернути на діалізний медичний центр у м. Черкаси. Діалізний медичний центр для лікування людей, що страждають хронічною нирковою недостатністю, відкрився 13 листопада 2009 року в Черкасах. Розташований він на території Першої міської лікарні. Діалізний центр належить компанії "Fresenius Medical Care".

Під цей проект рішенням сесії міськради був виділений напівзруйнований корпус Першої міської лікарні.

Замовлення на його реконструкцію отримало підприємство “Інтербуд”. Сума інвестицій, вкладених у проект, складає приблизно 60 млн. грн. При цьому не було витрачено жодної державної копійки. Черкаський діалізний медичний центр є власністю компанії, а це означає, що все в ньому відповідає стандартам німецької фірми.[5]

На сьогодні понад 14 тисяч черкащан потерпають від хронічного захворювання нирок, декілька сотень із них потребують лікування методом гемодіалізу. [3]

Прийом перших пацієнтів було розпочато в листопаді 2009 року. Діалізний центр “Фрезеніус” в Черкасах розрахований на 42 діалізних місця. Новітні апарати “Штучна нирка” дозволяють здійснювати повний комп’ютерний контроль за проведенням діалізних процедур. Але поки що тут встановлено лише 18 апаратів «Штучна нирка». [2]

На превеликий жаль кількість хворих зростає, а тому виникла необхідність розширення Діалізного медичного центру «Фрезеніус» у м. Черкаси.

Під час втілення проекту в життя буде встановлено додатково 18 апаратів «Штучна нирка», що збереже життя приблизно 100 пацієнтам. Робота планується в 3 зміни пацієнтів. Для здійснення проекту необхідно 5,5 млн. грн. Фінансове забезпечення проекту буде повністю здійснюватись за рахунок власного капіталу компанії.

Учасниками проекту виступають:

1. Замовник, ініціатор проекту – ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна».

2. Керівник проекту – Ярошевська Юлія Сергіївна.

3. Споживач – ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Украйна».

В команду проекту входять: керівник проекту, помічник керівника проекту, менеджер з підбору персоналу, юрист, головний інженер.

Даний проект дуже важливий для нормального життя людей з таким тяжким захворюванням. За рахунок існування таких медичних центрів значно підвищується рівень всієї нефрологічної служби України, вводяться європейські стандарти лікування.

 

Література:

1. http://www.fresenius.com/

2. http://fresenius.com.ua/

3. Національний реєстр хворих на хронічну хворобу нирок за 2010 рік ([уклад. Н. І. Козлюк, Г. С. Владзієвська, М. В. Кулизький ; Державна установа «Інститут нефрології НАМН України»; гол. ред. М. О. Колесник]. — К., 2011. — 89 с.)

4. Чупрасов В.Б. Программный гемодиализ. - СПб: ООО "Издательство "Фолиант", 2001. - 256 с.

5. ISO 9001:2000 «Системи управління якістю. Вимоги»

Site search

Конференции

Please publish modules in offcanvas position.