Лущий Л. Л. ПРОЕКТ ВІДКРИТТЯ ПРОЕКТНОГО БЮРО ПО СТВОРЕННЮ ПРОЕКТУ «УМНЫЙ ДОМ»

Лущий Леонід Леонідович

Черкаський державний технологічний університет, Україна, Черкаси

ПРОЕКТ ВІДКРИТТЯ ПРОЕКТНОГО БЮРО ПО СТВОРЕННЮ ПРОЕКТУ «УМНЫЙ ДОМ»

 

Автоматичне управління представляє сукупність впливів, спрямованих на здійснення функціонування об’єкту управління відповідно до програми, або цілі управління, що виконується за допомогою автоматичних управляючих пристроїв.

Сукупність автоматичних управляючих приладів та об’єкта управління утворює автоматичну систему управління (АСУ). [1]

Об'єднання інженерного устаткування будівлі в централізовано керовану систему за допомогою АСУ - це цілком природний етап в еволюції будівництва. Адже управління кожною ланкою системи та вчасне отримання інформації про стан системи, не тільки може допомогти передбачити зупинку системи, що приведе до непередбачуваних витрат, а й зможе допомогти економити кошти на витрати енергоносіїв.

Вже давно опалювальні системи забезпечують гнучке регулювання залежно від зовнішньої і внутрішньої температури, часу доби, та індивідуальних потреб замовника. Поява АСУ, інтегрованих в систему дому, що часто називають «розумним будинком», розширює можливості підвищення комфортності і енергоефективності будівель. Інтеграція інженерного устаткування будівель - вимога часу, і завдання фахівців - створення настільки ефективних систем, щоб кожному замовнику стала очевидна вигода від вкладень в «розумні» технології.

Економічним плюсом інтегрованих систем є зниження експлуатаційних витрат на енергоносії при одночасному підвищенні рівня комфорту. Автоматизувати свій будинок - це не тільки престижно, адже зараз це одне з передових напрямів в техніці, націлених на впорядкування будинків і офісів, але і економічно вигідно.

Інтеграція АСУ можлива не тільки як комплекс систем для багатоквартирних будинків, а як для замовника з індивідуальними потребами. Саме цим і займатиметься новостворена ТОВ «Твій Розумний Дім».

ТОВ «Тій Розумний Дім» створюється для вирішення проблеми інтеграції АСУ до вже збудованих будівель, будівель, що плануються будуватись, та приватних будинків.

Запропонуємо комплекс систем декласувати на наступні системи:

1. Системи економії енергоресурсів;

2. Системи комфорту;

3. Системи безпеки;

До системи економії енергоресурсів можна віднести наступні підсистеми.

Системи опалення є основним інструментом, що дозволяють створювати й підтримувати теплові комфортні умови в будинках і спорудах. Сьогодні до цих функцій додалася функція керування параметрами мікроклімату, що в сукупності із сучасними вимогами з енергозбереження виводить на перший план саме системи опалення, як більш енергоємні.[2]

Системи регулювання опалення – це необхідна система, для всіх типів будівель, як житлових так і не житлових. Наприклад, комплекс АСУ, що інтегрується в систему можна використати як клімат контроль для всього будинку чи окремо квартири (в більш дешевих варіантах), а можна використати як зональний клімат контроль для кожного мешканця індивідуально, тобто побудувати комплекс систем, що будуть слідкувати за станом людей, що перебувають в приміщеннях, і створювати їм індивідуальні комфортні температурні умови та вологість (більш дорогі варіанти).

Економія цієї системи в тому, що енергоресурс, використаний на нагрівання приборів опалення (як для Києва – це теплоносій), використовується менше до 50% за добу, залежно від варіації системи, наприклад у дешевому варіанті, в день, система працює від параметрів зовнішнього повітря, а вночі система працю по програмі «самозбереження», тобто підтримує температуру приміщень лише для власного збереження (не замерзання системи).

Системи регулювання освітленням – це комплекс заходів спрямований на економію енергоресурсів та просто як розумна система для комфорту людини, за допомогою системи, можна не тільки керувати освітлення в приміщеннях, а й створити комплекс систем, що будуть спрацьовувати на кожного мешканця індивідуально. Економія цієї системи, в тому, що вона не забуде вимкнути світло коли господаря вже нема вдома.

Системи регулювання водопостачання – це найпоширеніша система, що вже достатньо довго використовується в багатьох квартирах. До неї відносять підігрів води до комфортної температури, системи автоматики, що керують подачею води з резервуарів до споживача та інші.

До системи комфорту можна віднести наступні підсистеми.

Аудіо системи – це система комфорту, що більше відноситься до дорогих проектів, наприклад система «переслідування» - аудіо система, завдяки вбудованим акустичним системам по всій квартирі, буде вмикати задану вами музику в тому місці де ви знаходитесь, та буде «переслідувати» вас при переході з кімнати в кімнату.

Відео система – також належить більш до систем комфорту, варіантів програмування цієї безліч, як і інших систем, та спрямована для надання комфорту мешканцям.

До систем безпеки можна віднести підсистеми.

Система протипожежної безпеки – ця система безперечно направлена на економію, адже допоможе врятувати нерухомість від руйнування. Наприклад, при задимленні, система безпеки відправить сигнал про те, що трапилося не тільки на пульт охоронних структур, але і на вказаний вами номер телефону, за допомогою SMS оповіщення. Пристрій активізується при надходженні сигналу від датчика задимлення або датчика підвищення температури. За допомогою GSM- модем відправляється SMS сповіщення з відповідним текстом.

Система охорони – ця система допоможе захистити вашу будівлю чи квартиру від небажаного проникнення. Наприклад, завдяки датчику руху, буде вмикатися світло, та можливо також відправлення SMS сповіщення, а як тільки прочиниться двері до приміщення, при заданих параметрах охорони, система відправить сповіщення до охоронних структур. Саме економія енергоресурсів на даний час є актуальною, тому проект відкриття ТОВ «Твій Розумний Будинок» є актуальним, а економія - важлива для клієнта.

Але оскільки інтеграція даних систем поки що є досить недешевою для пересічного громадянина, і отже прибуток можливий від великих проектів, то іншою стороною поповнення бюджету ТОВ «Твій Розумний Будинок» буде проектування систем АСУ для цивільних об’єктів, таких як супермаркети та установи освіти.

Для реалізації проекту по створенню ТОВ «Твій Розумний Будинок» необхідне залучення інвестицій в розмірі 545 тисячі 760 гривень. Джерелами фінансування даного проекту є власний і позиковий капітал, співвідношення яких дорівнює 1:1.

Учасниками проекту по створенню ТОВ «Твій Розумний Будинок» є:

1. Замовник, ініціатор проекту – Лущий Леонід Леонідович.

2. Менеджер проекту – Лущий Леонід Леонідович.

3. Споживач – будівельні компанії, індивідуальні замовники та великі торгівельні мережі.

4. Постачальники обладнання – SIMENS Україна, ТОВ «РЕГІН ЮЕЙ».

Команда проекту складається з директору, менеджеру проекту, головного інженеру, програмісту, монтажного відділу, головного бухгалтеру, керівника з проектування.

Отже, значною перевагою цього проекту є створення підприємства, що допоможе кінцевому споживачу економити кошти на зменшенні витрат енергоресурсів, що є актуальним на даний час, та створити ланцюг факторів, що допоможуть економити на виробництві енергоресурсів. Також, дане підприємство допоможе створити системи комфорту та автоматичного регулювання будь-якого життєвого процесу як в помешканнях приватних осіб, так і у приміщеннях замовників – юридичних осіб.

 

Використані терміни:

Система опалення - комплекс взаємопов’язаних технічних пристроїв, які призначені для отримання, транспортування і передачі необхідної кількості теплоти в приміщення, що обігрівається. [3]

SMS (Short Message Service) — послуга обміну (передачі і прийому) короткими текстовими повідомленнями в телекомунікаційних мережах, доступна для більшості мобільних телефонів та інших комунікаційних пристроїв, таких як пейджер, модем, КПК, або, навіть, настільний комп'ютер (за допомогою функцій програмного забезпечення). [4]

GSM (Global System for Mobile Communications, раніше нім. Groupe Spécial Mobile, GSM) — міжнародний стандарт для мобільного цифрового стільникового зв'язку. [5]

GSM термінал (GSM модем) — бездротовий модем, який працює з GSM мережами. GSM термінал забезпечує передачу даних з будь-якої точки земної кулі, охопленої GSM-мережею. [6]

 

Література:

1. Анхимюк В.Л., Олейко О.Ф., Михеев Н.Н. «Теория автоматического управления». – М.: Дизайн ПРО, 2002. с.- 6;

2. Любарець О.П., Зайцев О.М., Любарець В.О. «Проектування систем водяного опалення». – В-К-С., 2010. с.- 8.

3. Любарець О.П., Зайцев О.М., Любарець В.О. «Проектування систем водяного опалення». – В-К-С., 2010. с.-11.

Електронні джерела:

4. Wikipedia: Служба коротких повідомлень [Електронний ресурс] – режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/Служба_коротких_повідомлень.

5. Wikipedia: GSM [Електронний ресурс] – режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/GSM.

6. Wikipedia: GSM-термінал [Електронний ресурс] – режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/GSM-термінал.

Site search

Конференции

Please publish modules in offcanvas position.